Haber

Akhisar Mahallesi 65’inci Sokakta Kaplama Çalışması Başladı

İnegöl Belediyesi, Akhisar İlçesi’nde 36 sokakta 37 bin m2 parke taşı, 29 sokakta 52 bin m2 yüzey kaplamasına başladı.

Hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Akhisar Mahallesi’nde kapsamlı yol kaplama çalışmasına başladı. Toplam 65 cadde parke taşı ve sathi kaplama ile kaplanırken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün heyetle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

65 CADDESİNE 89 BİN M2 YOL KAPLAMASI YAPILDI

İncelemede bölgede devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Önder Taban, “Akhisar Mahallemizde devam eden çalışmaları görmek istedik. Palanga bölgesi dediğimiz alanda caddelerde sathi kaplama ve parke taşı kaplama çalışmaları yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın bu caddelerle ilgili bizden beklentileri ve talepleri oldu. Meslektaşlarımızın da gözlemleri oldu. Hepsini entegre ederek burada kapsamlı bir çalışma başlattık. Bu çalışma ile bölgede 36 sokağa 37 bin m2 parke taşı döşenecek. 29 caddede 52 bin m2 yüzey kaplaması yapılacak. Bazı bölgelerde sokaklar dar olduğu için ve alan verimli kullanıldığı için kaldırım yapılmadan duvardan duvara kaplama yapılıyor.”

AKHİSAR YENİ PROJELERLE GELİŞECEK

Çalışmanın yapıldığı bölgenin yerleşimin hızla arttığı bir bölge olduğuna işaret eden Lider Taban, “Aynı zamanda vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akhisar Mahallemizde; Alt yapı, üst yapı, enerji, sağlık, yeşil alan, meydan düzenlemesi, spor salonu gibi yatırımları da yapmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde bunları birer birer hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

ALANYURT-AKHİSAR İLETİŞİM YOLU KONFORLU ASFALT

Bölgeye yakın olan Akhisar-Alanyurt bağlantı yolundaki konfor asfalt uygulaması hakkında bilgi veren Başkan Taban, “Akhisar-Alanyurt arasındaki bağlantı yolumuzda beton yol uygulaması yapıldı. Bu uygulama sırasında da ince bir asfalt ilave marjı bıraktık. Orada da konfor asfalt dediğimiz 5 cm asfaltı uyguladık. Bu bölgeye yakın olan Alanyurt ile Akhisar arasındaki bağlantı yolu da daha konforlu hale geldi.”

46 YENİ SOKAK AÇILDI

Öte yandan 2022-23 yıllarında Akhisar Mahallesi’nde çok önemli bir yeni yol asfaltlama çalışması yapıldığını da vurgulayan Lider Taban, “Bu dönemde 46 yeni cadde açıldı. Toplam 13.500 metre yol kullanıma açıldı. Bu çalışmaların belediyemize toplam maliyeti 24 milyon TL civarında. Bu vesileyle sakinlerimize yapılan yatırımların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberserik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu