Ekonomi

Memur-Sen’den maaş açıklaması: Çalışma barışı sarsıldı

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı güzel bir ziyarette bulundu.

Ziyarette, memur maaşlarına Temmuz ayında yapılması beklenen zam ve Ağustos ayında yapılacak 7’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ele alındı.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, ziyarette yaptığı konuşmada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçiler arasında çalışma barışının sarsıldığını ve fiyat istikrarının bozulduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Seçim öncesi Cumhurbaşkanımız tarafından gündeme gelen bu durum, kamu görevlilerinin asgari ücretinin 22 bin lira düzeyine çıkarılacağı ve bunun emekli kamu görevlilerine de yansıyacağı ifade edilmişti.

“İşbirliği yapılmalı”

Hangi maaş kalemlerinin ve unvanlarının yönetmelikte yansıtılacağı, yüzde mi yoksa mobil tutar mı olacağı ile ilgili bir çalışma ne bizimle ne de kamuoyu ile paylaşıldı. Dolayısıyla bu hassasiyet gözetilerek yetkili konfederasyon ile ortak çalışma yapılmalı ki düzenleme başka mağduriyetlere yol açmasın.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm birinci derece kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verileceğini açıkladığını ve bunun Meclisin ilk görevlerinden biri olacağını hatırlatan Yalçın, bu düzenlemenin bir an önce tamamlanmasını kamu görevlilerinin memnuniyetle karşılayacağını belirterek, sosyal maliyetler olmadan.

Yalçın, uzun süredir dile getirdikleri mülakatın kaldırılması yönündeki adımdan memnuniyet duyduklarını belirterek, mesleğe destek verecek olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının yapılması talebini dile getirdi. kamu istihdamında liyakat, verimlilik ve kaliteyi artırma ve performansı artırma toplantıları en fazla 3 yılda bir olmak üzere periyodik olarak yapılır.

enez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu