Haber

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, son anketin sonucunu masasında açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D’nin ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanır” söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineye yaptığı açıklamaların ardından masasındaki yeni anket sonuçlarında önde olduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MASASINDA SON ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

“Yeni bir anket gönderdi Hakan Bayrakçı. Bizim lehimize de bir tablo ortaya çıkıyor. İnşallah bu kez pazar gününü milimetrik bir sonuçla kapatacağız” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEYE ASLA BAŞLAYAMIYORUZ”

“Güçlü Türkiye ideali olan Türk Yüzyılı için oy verin. Türk Yüzyılı’nın yol haritasını hayata geçireceğiz. Artık yeni adımlar atmamız gerekiyor. Eğitimi, sağlığı, enerjiyi bir kenara bırakamayız. terör.biz terör örgütleriyle mücadelemizde çok ama çok iyiyiz.mesela güneydoğuyu diyarbakırı düşünün.eskiden dışarı çıkamazdınız.ama artık kafeteryalarda rahat dolaşabiliyorsunuz.çok daha değerlisi vardı. bu bölgelere yatırım yok bu bölgelere yatırımlar başladı bu yatırımlara yatırım yapılmaya başlandı yatırımcının üzerinden terör korkusu alınca yatırımcı artık para harcamadı ben yatırımımı buraya yapacağım diyor şimdi 21 yılın kazanımlarına bakınca bölge insanının da buraya yatırım yapacağına inanıyorum.Savunma sanayi nereye bakacak Akıncı, Kızılelma, TOGG, Bayraktar bakacak.”

“BİZ KAZANDIĞIMIZDA KİMSE KAYBETMEZ”

“Kazandığımızda kimse kaybetmez. Çünkü herkes rahat yatırım yapacak. İstihdam istihdam sağlayacak. Turizmde en büyük yatırım dönemi bizim dönemimiz oldu. Başarılı bir bakan arkadaşı olarak Mehmet Bey sayesinde çok önemli bir performans sergiledi. Sektörde önemli atılımlar oldu buna rağmen onlarla birlikte bu yolu yürüdük ve bu noktaya geldik seçim dönemi başka uygulama dönemi farklı ama siyasetin doğasında rekabet var ve olması gerekiyor. Biz bunu her alanda teşvik ettik. Önlerine bir takım teşvik primleri koyarsanız bu oluyor. Yarış başlıyor. Ve bu yarış Türkiye’de ciddi adımlar atmamızı sağladı.”

“KILIÇDAROĞLU KAZANARSA TERÖR ÖRGÜTLERİ KAZANACAKTIR”

“Gerilimle, kutuplaşmayla, siyasetin dilini zehirleyerek birileri yol almaya kalksın. Biz milletimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle 28 Mayıs’ı biz kazanırsak 85 milyon da kazanacak. Sayın Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri londra tefecileri amerikan şirketleri kazanacak. kaybeden bizim ülkemiz üzerinden hesap yapanlar olacak. bu fırsatı vermemiz lazım. dergi kapaklarına milleti sokanları gördünüz değil mi? Erdoğan’la ne alakası var, peki bunu başka kim söylüyor, terör örgütleri, sadece yerden talimat alıyorlar demektir.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KADIN AÇIKLAMASI

“Bu manşetleri kim attı, yazılı mı görsel mi bilmiyorum. Ama şunu biliyorum. Türkiye’de meclisteki kadın sayısını artıran en önemli parti AK Parti’dir. 17 kadın milletvekilimiz vardı TBMM’de. Geçen seçim Bakın en genç kadın milletvekili biziz En küçüğü 24 yaşında Bir kadın milletvekilimiz var İki fakülte mezunumuz var Biz teşkilatın aynı saflarından gelen bir kızız neredeyse onlar olacak şu anda meclisteki gençlerin temsilcileri.Biz bunları yaparken hep bir şeyi özümsedik.Kadına şiddeti kategorik olarak reddeden bir partiyiz.Birincisi kadına şiddet iki elden gelir.Bizim inancımız kesinlikle budur. ücretlendirme sistemimizde yasak.Kadına şiddeti tavsiye edemezsin,yanında da olamazsın.Bundan dolayı AK Parti içinde böyle bir şeyin olması mümkün değil.Kadınlarımız artık bu toplumun yarısıdır.Biz zaten almışızdır. bu ülkede kadınlarımızın özgür ve eşit yaşaması için atılan adımlar. Ama hep karşımızda CHP’yi bulduk. Neyi başardıysak CHP’ye rağmen başardık. Samimi olmadıkları için bu tür kadınlar hakkında söylediklerine aldırma. Bakın biz başörtüsü konusunu Meclis’te gündeme getirdiğimizde Anayasa Mahkemesi’ne koştular. Oradan geçiyorum, eskiden Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı olan kadın, üniversite kapısında kızlarımız üniversiteye girerken başörtülerini çıkarırdı. Buna ‘İkna Odaları’ adını verdiler. Kızlarımız ne yaptı? Ağla ağla. Kızlarım bunu yaşadı. Bir kızımı, bir arkadaşımın müdür olduğu İmam Hatip okuluna, kızım orada mezun olsun diye gönderdim. Batı’da bana bakanlar ‘Bu nasıl bir şey’ dediler. o diyordu. İçeri girmelerine izin verilmedi.”

“TÜRK KADINININ AKILINA VE İŞİNE GÜVENİYORUM, GÜVENİYORUM”

“1994’te Belediye Başkanı olduğum dönemden beri otobüslerde, trenlerde başörtülüleri trenlerden atacağız dediler. Pendik, Tuzla bölgesinde birileri düştü attılar. Biz bunları hep yaşadık. .Şunu çok açık ve net söylemeliyim.Bir zamanlar Türk kadınının öngörüsüne ve emeğine güvenmiştim.Güveniyorum.Emekçisinden eğitimcisine,girişimcisinden ev hanımına kadar hiçbir kadın ne kadar yeni hak kaybetmiş bakın. .Özellikle kadınlarımız eğitimde ligler yapmışlardır.Üniversitelerimizde profesörlerinden doktoralarına kadar hepsi üst düzeyde görev almaktadırlar.Eğitim düzeyine baktığımızda kadınlarımızın eğitimde bir yüzdesi vardır. 70’lerden yüzde 88’i çünkü biz teşvik ettik ve önünü açtık.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KABİN AÇIKLAMASI

“Önce yönetici arkadaşlarımızla istişare edip kabineyi oluşturmamız lazım. Bu konuyu oturup değerlendireceğiz. Partimin en yüksek meclisi, külliyedeki arkadaşlarımla birlikte ülkemizi büyütecek adımları atacağız. Buradaki beyannamede yazanlara istinaden bu istişareyi MYK, sözcüm ve partimin sözcüsü ile yapacağım. Geldiği yerde bir makam var. Ona göre kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN AKLI BU İŞLERE UYGUN DEĞİL”

“Selo çıksın istiyorsan Kılıçdaroğlu’na oy vereceksin diyen Kılıçdaroğlu değil mi? Onu görevden almak istersen bana oy vereceksin diyen Kılıçdaroğlu değil mi? Teröristler destek görünce gülümsüyor. Bunlar ne yapıyor? Kandil’de Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğinizi söyleyin.Bu bir zamanlar milli olan gelişigüzel bir yapılanmadır.Böyle bir yaklaşımı kabul eder mi?Benim tanıdığım milliyetçi dağdakilere ateş püskürüyor.Dağlara çıkışlar rahatladı.Olanlar var. Küçük Ağrı ile Büyük Ağrı’nın ortasında teleferiğe ne zaman bineceksin diyen. Bakın nereye ve nereye. Çanakkale’deki o köprü insan aklının planında kabul edilebilecek bir şey değildi. Ama sizin kararlılığınız, inancınız. , yapacağız dediğin zaman yaparsın. Bunu yapacaksın. Kılıçdaroğlu gibi adamlar gelip böyle bir köprü yapamazlar. O böyle şeylere aldırış etmez. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık. Karşıma ilk CHP’liler çıktı. “Adı niye Yavuz Sultan? ‘Selim Köprüsü’nü sen koy’ diyorlar. CHP çadırına gidiyorum bana öyle bir soru soruyorlar ki parantez açıp parantez kapatayım nedenini anlıyorsunuz Kılıçdaroğlu’nun şu an birlikte hareket etmeleri ne diyor, ‘Adımlarımızı Kuzey’e atacağız. Suriye, ne adım atıyorsunuz, onların derdi oradaki mali kaynakları sürdürmek, şu anda özellikle Suriye’nin kuzeyinde bizim sınırımıza yakın yerler oralara yönelik operasyonlarımız var.”

“SİNAN OĞAN İLE PAZARLIK YAPILACAK DURUM YOK”

“Önemli olan ortaya çıkan sinerjiyi değerlendirmek. Sinan Ogan bir gerçek. O bu seçimlere Cumhurbaşkanı Adayı olarak katıldı. Ancak daha sonra bizimle hareket etme kararı aldı. Sinan Ogan ile herhangi bir müzakere söz konusu değil. Bir kez benim görüşüm oldu. Üretim, bu tür şeyler söz konusu değil.” Bu Kılıçdaroğlu’na has bir durum. Partilere verdiği toplam 1 puan bile olmayan 40 milletvekili var. Bunu yaparak ne yaptıysa kendi partisini bir kere eritti. Pazardan sonra devenin kuyruğu kırılır. Kendi tabanı ondan bunun hesabını soracaktır. Hatta ortakların içinden de kopuşlar oluyor.” Vatanın bekası. Bu vatanın bölünmesine izin vermeyeceğiz diyorum. terörle mücadeleyi ele aldık.Ayrıca Türk dünyası ile ilişkiler ve Türk Devletleri Teşkilatı’nı kurarak…Geldiğimiz noktada mülteciler konusunda aynı noktadayız.

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİN TOPRAKLARINA DÖNECEĞİNE İNANIYORUM”

Kendisine mültecilerle ilgili şunları anlattık. Suriye’nin kuzeyinde briket evlerimiz var. STK’ların ve Katar’ın desteğiyle Suriye’de 1 milyon mülteciyi yerleştirebileceğimiz bir evin inşaatına başlayacağız. Çok uzun süreceğini düşünmüyorum ama 1 yılı bulabilir. Ama briket evler bu kadar değil. Briket konutlar çok seridir. Orada yerleşim başladı. Nasıl 450 bin 500 bin gittiyse bu binalar görüldüğünde bu insanların da bu binalara gideceğine inanıyorum. Bu yeni proje çok çok güzel bir proje. Bir diğer değerli adım da Türkiye, Suriye, İran ve Rusya ile dörtlü görüşmelerdir. Suriyeli kardeşlerimin kendi topraklarına döneceklerine inanıyorum. Daha önce yaşadıkları yerlerle karşılaştırılamayacak kadar güzel evler var. Katar sayesinde bu konuda hassaslar ve desteği evimizden vereceğiz diyorlar.”

HDP VE ÜMİT ÖZDAĞ’IN KILIÇDAROĞLU DESTEĞİ

“Dolayısıyla bu entegrasyondan sonra HDP takviye kuvvetlerini çekerse şaşırmayın. Bütün bunlara rağmen tabii ki aldığımız geri dönüşler bu noktada farklı. Tepedekilerle taban bir zannediyor diye bir şey yok. -bire Ümit Özdağ’ın dediği gibi 5.2 Sinan Ogan’ın gittiği gibi gitmiyor Oylar kaç?

“ABA’NIN ALTINDAKİ YARASAYI KILIÇDAROĞLU’NA GÖSTERDİLER”

“(Sırri Süreyya Önder) Aralarındaki görüşmelerde Kılıçdaroğlu’na cübbeli sopayı göstermişler demek. Terör örgütleriyle pazarlık yaparsanız bu şekilde iradenizi ipotek ederler.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN UMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

“Bu gece Numan Bey, Özdağ’ın Bakanlık istediğini açıkladı. Bir teklifi, talebi vardı, Numan Bey’e AFAD gibi bir bakanlık, İçişleri Bakanlığı verilirse, terörle mücadelede gerekli adımlar atılırsa, ben de yapardım.” kabul et. ‘Numan Bey ve Cumhurbaşkanımız bu tür taleplere kapalı’söz konusu.”

“MEVZUATTA KÜÇÜK TUTUNUZ YOK”

“Bu adam cahil. Erdoğan’a git ya da kal demek saçmalık mı? Buna millet karar verecek. Buna referandum demek olur mu? Bir kere referandum için meclis çoğunluğu gerekiyor. 323 milletvekili kimde? erdoğana verdiğin erdoğan 323 milletvekiline güvenince yoluna devam edecek ama sana verse kime sırtını dönecek resim şimdi ortaya çıktı cumhur ittifakının 323 milletvekili var sen yasamada en ufak bir yükü yok.Mesela yasamanın tamamı yasamada değil mi?İttifakında ne isterse olur.”

“YAVUZ BEY GERÇEĞİ TESPİT ETTİ”

“Yavuz Ağıralioğlu Beyefendi doğru bir tespit yaptı. BAĞIŞ Partisi kongre kararını aldı. Muhalefet kaybederse dağılacağını düşünmüyorum desem doğru olmaz. Çünkü 1 puan var. muhalefet, 40 milletvekili var, o 40 milletvekili şu anda kafalarını dinleyecek gibi.”

EKONOMİ VE DOLAR MANİPÜLASYONLARI

“Bakın ben size açık ve net söylüyorum. Kimse bu kriz çağıranların laflarına kulak asmasın. Türkiye’yi bloke etmek için İYİ Parti Merkez Bankası eski başkanı otellerde IMF temsilcileriyle görüştü onlar da bize onlardan borç alma tavsiyeleri verdiler her yönden Türk ekonomisini baltalıyorlar ne yapalım Bu tefecilerle hep piyasaları manipüle etmeye çalıştılar kimse merak etmesin ekonomimiz bankacılık sistemimiz finans sistemimiz çok sağlam Körfezden bizim sistemimize para yatıran ülkeler oldu bu kaçınılmaz , Merkez Bankamız piyasamızı rahatlattı. Pazar günü bu seçimi kapattığımızda liderlerin buraya nasıl geleceğini göreceksiniz. Benim de minnetimi ifade etmek için hızlıca nasıl ziyaret edeceğimi göreceksiniz.”

ANAYASA’NIN 4 MADDESİ İLE İLGİLİ: HASTALIĞIN, İHLALİN DANİSKA’SIDIR

“Bu terbiyesizlik. Ben bu ülkede Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yaptım. Anayasanın dört maddesiyle bir sorunum mu var? Afedersiniz bayrak düştüğünde dünya liderlerinin önünde bayrağımı dalgalandırdığım görüntüler var. Ancak Kılıçdaroğlu dediğiniz adam Kandil’de bayrağıma karşı çıkanlarla yan yana, ahlaksızlık belasıdır bu.

KİRALIK FİYATLARINDA YÜKSELİŞ…

“Bunu seçimden sonra atacağımız adımlara bırakmakta fayda var. Zorlayıcı adımlar atmak zorundayız. Adalet Bakanlığı’nın bu konuda kararlı adımlar atması gerekiyor. Vatandaşlarımızın toplu konutlara yaklaşmasında fayda var. Konut satışları oldukça düşük, bu da bir avuç insan olan 85 milyon vatandaşımızın önünü açacak. Onları fahiş bir fiyata asla feda etmeyeceğiz.”

“Ustalığında bir şey var mı?”

“Ustalığın üstünde bir şey var mı? Aklıma gelen tek bir şey var, ustalık bu işin en mükemmel noktası. Biz de ustalık dönemi çalışmalarımızı en keyifli haliyle sunmaya devam edeceğiz. Kurumumuz bir de film projesi yaptı. . ‘Büyük Türk Zaferi için Hep Beraber Hep Beraber’ dedik.”

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler