Haber

Dosyada Sinan Ateş suikastına nezaret eden savcının yetkileri kaldırıldı.

Eski Adliyeler Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara Çukurambar’da öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten savcılar hakkında çarpıcı bir gelişme yaşandı.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, eski Ülkü Ocakları Genel Merkez Müdürü Tolgahan Demirbaş’ın ikinci kez tutuklanması kararlaştırılırken izin verilen savcı Ayhan Ay, belgeden tamamen çıkarıldı.

Aralarında kendisini kaçırmakla suçlanan tetikçi Eray Özyağcı ve Tolgahan Demirbaş ile İdeal Ocaklar Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel’in de bulunduğu 21 kişi tutuklandı.

Suikasttan sonra “tetikçi Özyağcı’yı Ankara dışına çıkardığı” iddia edilen Demirbaş’ın, MHP Mersin Milletvekili Olcay Manuel’in kullandığı lojmanda gözaltına alındığı, savcılık kararıyla kısa süre sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı. .

Daha sonra Savcı Ayhan Ay, Demirbaş’ın ikinci kez tutuklanmasına karar verince, soruşturmada ikinci savcı olarak Durmuş Ali Kaya görevlendirildi ve dosya, Başsavcı Yardımcısı Durdu Özer’in koordinatörüne verildi. Savcı Ay izne ayrıldı. Demirbaş, bir süre sonra tekrar serbest bırakıldı ve tutuklandı.

Bir süre Başsavcı Yardımcısı Özer’in koordinasyonunda Savcı Durmuş Ali Kaya ile birlikte çalışan Ayhan Ay, belgelerden çıkarılarak yetkileri kaldırıldı. Soruşturmayla görevli savcı sayısı ikiye düştü. (HABER MERKEZİ)

gerze-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu